BestHotels.in.ua

BestHotels in UA - найкращі готелі України

У селі Гукливий на Закарпатті пройшов фестиваль чорниць


2013-11-05 11:39:52 UTC

Вчора в селі Гукливий, що у Воловецькому районі Закарпатської області, відбувся фестиваль чорниць «Верховинська яфина», повідомляє Закарпаття.online. Також тут відкрили бронзовий пам’ятник яфиновій гілці. Вперше ця лікувальна ягода удостоїлася окремого свята.

Здавна яфини були для горян не тільки найпоширенішим продуктом харчування, але й суттєвим джерелом прибутку. Тож і недивно, що верховинці вирішили вшанувати темно-синю красуню. А місцем проведення вибрали село, що розташоване в серці Боржавської полонини у підніжжя гори Великий Верх, на полонині якої росте одне з найбільших в Україні «чорничних полів».

На святі, що відбулося на сільському стадіоні, можна було скуштувати як свіжі ягоди, так і різноманітні страви з чорниць: млинці, вареники, гомбовці, тістечка, варення. І запити це все яфинівкою, медовухою та сливовицею. Під спів народних колективів, серед яких був й житомирський «Чіп», можна було поласувати й медом та продуктами бджільництва.

А щоб про ягоду пам'ятали не тільки в сезон її дозрівання, біля мілітарі-садиби «Grun Hof», власник якої Євген Сухецький є співорганізатором фестивалю, відкрили бронзовий пам'ятник яфиновій гілці. Автор – ужгородський скульптор Михайло Колодко.

Організатори фесту сподіваються, що захід стане щорічним і збиратиме любителів гірської ягоди і з сусідніх областей.

Щоб залишити відгук, вам необхідно зареєструватися