VII-ий Міжнародний фестиваль моржів у ТК «Буковель»


2014-01-16 14:16:12 UTC
19 січня 2014 року, на Йордан, в час коли вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини, «оновлюючи» її для майбутнього гідного життя, на гірськолижному курорті «Буковель» відбудеться Сьомий Всеукраїнський фестиваль моржів.

19 січня 2014 року, на Йордан, в час коли вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини, «оновлюючи» її для майбутнього гідного життя, на гірськолижному курорті «Буковель» відбудеться Сьомий Всеукраїнський фестиваль моржів, в якому візьмуть участь любителі зимового купання чи не з усіх регіонів України та з-за кордону. Мета його – збереження давніх християнських традицій, пропаганда здорового способу життя серед молоді.

У програмі фестивалю святкове Богослужіння та освячення води, урочисте відкриття свята, купання моржів, концертна програма, нагородження учасників дипломами та сувенірами. Гостей Фестивалю пригощатимуть справжнім козацьким кулішем, приготованим на відкритому вогні у 150-літровому казані.

На відпочиваючих також чекає насичена культурно-розважальна програма за участі «Гуцульського ансамблю пісні і танцю» Івано-Франківської обласної філармонії.

Місце проведення фестивалю: туристичний комплекс «Буковель», с. Поляниця, Яремчанської міськради, Івано-Франківської області.
Збір учасників 19 січня 2014 року о 14.00 год. біля центрального буковельського озера.
Заявки про участь у фестивалі просимо подати до 18 січня 2014 року за електронною адресою: artbukovel@gmail.com

Довідка Буковель.com
Завжди день водосвяття, 19 січня, в Україні вважався великим святом: у цей день гриміли постріли з рушниць та злітали в небо білі голуби, прикрашені різнокольоровими стрічками, освячувалась вода та люди без страху заходили у крижану воду, вірячи у її магічну силу. Коли вже воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд води. Всі, хто приїхав на «Йордан» кіньми, – чи то верхи, чи то саньми – набирають відрами з ополонки воду і напувають своїх коней – «щоб хвороби не боялися та міцніші були». Від найдавніших часів освячену йорданську бережуть цілий рік, ласкаво називаючи «водичкою-йорданичкою». Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Йорданською водою також скроплюють оселю, щоб оминало всяке нещастя і гарно велося в домі. Деякі священики навіть переконані, що не існує ліків кращих за святу воду. І що цікаво, незрозумілим залишається той факт, як свячена йорданська вода не псується, не смердить, і може довго зберігатися.

Фестиваль, пов'язаний із великим християнським святом Водохрещею, вперше відбувся у ТК «Буковель» у 2008 році. Мета його – збереження давніх християнських традицій, пропаганда здорового способу життя серед молоді. Лейтмотивом свята є пірнання у крижану воду.

Щоб залишити відгук, вам необхідно зареєструватися