SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

На Рівненщині відкрили музей «Вузькоколійної залізниці та Поліського краю»


2013-11-05 11:39:49 UTC

У с. Антонівка Володимирецького району на Рівненщині 26 червня відкрили музей «Вузькоколійної залізниці та Поліського краю». Серед його експонатів – фотографії, документи, схема вузькоколійки від Антонівки до Зарічного. Музей відкрили у межах святкування етно-тур-фестивалю «Бурштиновий шлях».

Про це Zaxid.net повідомив перший заступник начальника Рівненської дирекції залізничних перевезень ДТГО «Львівська залізниця» Микола Голік. «Залізниця долучилася до створення Музею: надала приміщення, експонати. Колись у цьому приміщення на станції Антонівка був «червоний куточок» залізничників. Тепер тут музей, що дуже добре. Маршрути вузькоколійкою під час фестивалю є дуже різні. Коштують вони стільки скільки й квиток. Наприклад, квиток від Антонівки до Володимирця – 4 грн 60 коп., а весь шлях – до Зарічного – а це 106 км – менше 10 грн», – зазначив Микола Голік.

«Ідея провести перший регіональний етно-тур-фестиваль «Бурштиновий шлях» виник ще під час проекту «Поліський трамвай». У нас дуже цікава місцевість: є озера, вузькоколійний трамвай, природа – все те, що може привабити туриста. Однак спочатку цьому туристу варто показати, цю місцевість, а найкращий спосіб популяризації краю – це фестиваль», – зазначила начальник відділу культури і туризму Володимирецької РДА Валентина Пінчук. Як відзначив машиніст тепловоза поїзда Антонівка-Зарічне В’ячеслав Літвин, цей «поїздок», як його називають в народі, є єдиним засобом добирання до деяких сіл. «Цей поїзд також люди називають «кукушка», або «зозулька» українською, можливо тому, що колись на вагонах писали «КУ 2», тобто «ку»-«ку». Це найдовша в Європі діюча вузькоколійка. Ширина цієї колії – 750 мм», – розповів машиніст.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться