SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

На Закарпатті відкрили музей «Центр Європи»


2013-11-05 11:39:44 UTC

Еколого-культурологічний рекреаційний комплекс «Центр Європи» розташований у Рахівському районі Закарпатської області на околиці села Ділове. Для музею побудували двоповерховий дерев'яний будинок в гуцульському стилі, інтер'єр теж був дерев'яний. Проект комплексу розробили Орися і Михайло Кравчук. Будівництво велося з 2002 року.

Експозиція присвячена географічного центру Європи, який знаходиться біля музею. Відвідувачі можуть подивитися науково-популярний фільм про Карпати, Європі, придбати інформаційні буклети.

– Ми розповідаємо про Європу, Україну, Гуцульщину, – повідомила екскурсовод Мар'яна Беднар. – Поки відвідувачів мало, але комплекс відкрився тільки 1 травня. Офіційна презентація пройде 4 червня.

Комплекс «Центр Європи» є філіалом Карпатського біосферного заповідника. Ініціатором його створення став директор заповідника Федір Гамор.

Вхідний квиток до музею коштує 5 грн для дорослих і 2 грн для дітей.

Довідка «Туристично-інформаційного вісника Закарпаття»:

Географічний центр Європи був визначений ученими з Віденського Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту. Історичний знак біля села Ділове був встановлений в 1887 році. На кам'яному постаменті напис латинською мовою: «Постійне точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним апаратом, який виготовлений в Австрії і Угорщині, з шкалою меридіанів і паралелей, встановлений тут Центр Європи ... 1887».

Дістатися до географічного центру Європи простіше всього на маршрутці з Рахова. Проїзд коштує 5 грн.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться