SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

За екзотикою на Закарпаття – йде сезон полювання на жаб


2013-11-05 11:39:41 UTC

У селі Тур'ї-Ремети Перечинського району виловлюють і готують жаб'ячі стегенця. Сезон полювання на жаб розпочався ще в березні.

Розповідає Закарпаття.online. Їх виловлюють аж поки не почнеться нерест. Жаб, які вже відклали ікру не їдять – м'ясо стає жорсткішим, а тварина отруйнішою. У тутешніх водоймах водиться з десяток видів жаб, та їсти, кажуть, можна лише одну – ставкову.

Павло Воронич («мисливець» на жаб): «Ми збираємося по двоє. Вночі ліпше, бо вони виходять з води на берег паруватися – то їх лише брати. Я назбирав 2,5 кіло за годину».

Їсти у жабах можна лише стегенця, тому їх одразу на місці і чистять. Для того, щоб назбирати кілограм таких лапок, треба виловити 80 жаб. Для села – це своєрідний бізнес. Все, що вполювали, здають у магазини або ресторани. Кілограм жаб’ячих стегенець оптовики закупляють по 200 гривень. І якщо для селян такий промисел – це спосіб заробити, для місцевого керівництва – це привід для занепокоєння.

Михайло Біган (Тур’я-Реметівський сільський голова): «Якщо огульно підходити до цього питання, і всі почнуть виловлювати і вбивати жаб, то через 1-2-3 роки - їх взагалі не залишиться, і будемо тільки згадувати і дивитися в книги, як дивимося зараз на окремі види, які вже зникли з лиця землі».

Хаотичний сезонний бізнес контролювати неможливо – кажуть ті, хто проти виловлювання жаб.

Володимир Данканич (вчитель Тур’я-Реметівської школи): «Є замовники, які замовляють – і діти ловлять, заробляють собі, допомагають батькам, наприклад. Для дітей це спортивний інтерес».

Як готують жаб’ячі лапки на батьківщині цієї страви – у Франції, у Тур’ї-Реметі не знають. Тут свої рецепти. Найчастіше їх підсмажують в олії, а інколи роблять навіть шашлики на відкритому вогні.

Ірина Слава (кухарка): «Жаб’ячу лапку беремо, валяємо в муці, потім в яйце, потім в сухарі і ставимо на розпарену сковорідку».

На цій тарілці майже півкілограма жаб’ячих стегенець і година чиєїсь кропіткої роботи. На смак – куряче м'ясо. Подають його, як правило, із салатами і вином. Тут кажуть – готувати делікатес вміє кожна господиня, бо це є візитівкою їхнього села.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться