SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

В Закарпатті зберігається лавинонебезпечна ситуація


2013-11-05 11:39:38 UTC

16–18 березня на високогір’ї Закарпатської області зберігається лавинонебезпека, попереджає Мукачево.net.

МНС закликає утриматися від сходжень у гори та дотримуватися правил особистої безпеки у період з 16 по 18 березня.

Як вже повідомлялось, у неділю в Івано-Франківській області під час катання на сноубордах п'ятеро туристів потрапили під снігову лавину. Один з них загинув.

За повідомленням прес-служби МНС, 13 березня рятувальникам також доводилось шукати трьох киян, які не повернулися до місця проживання після катання на сноубордах у районі гір Гемба та Великий Верх, що на Міжгірщині.

На пошуки зниклих вирушило 18 гірських рятувальників. Близько другої ночі четверо з них, які рухалися гірським масивом між горами Стій та Великий Верх, вийшли на мобільний зв'язок з туристами.

Один із рятувальників залишився на місці для підтримання зв'язку із заблукалими та координації подальших дій з колегами по радіостанції, а троє продовжили шлях на сигнальні ракети, які пускали туристи. Раптом рятувальників накрило лавиною.

Двоє з них вибралися, третього – шукають. Зараз на місці також працюють колеги зі Львова та Києва, усього задіяно 32 рятувальника. Роботи ускладнюються важкими погодними умовами, які змінюються ледве не щопівгодини.

Окрім цього в горах зберігається лавинонебезпека. З огляду на це, бійці МНС вживають першочергових заходів безпеки, прокладаючи маршрут до місця сходження лавини.

Зниклих туристів знайшли у понеділок о 10:10 у районі с. Березники Свалявського району. Стан здоров'я потерпілих задовільний, госпіталізації вони не потребували.

У ніч з суботи на неділю у Карпатах рятувальники МНС шукали двох 24-річних киян, які також, напередодні ввечері, не повернулися до місця проживання після прогулянки в районі гір Гемба та Великий Верх, що на Міжгірщині.

Вони були знайдені закарпатськими рятувальниками 14-го березня о 18:15 неподалік с. Березники, що на Свалявщині. Стан здоров'я потерпілих задовільний, додаткової допомоги лікарів вони не потребували.

Портал зимового відпочинку «Світ лиж» приєднується до застережень МНС та нагадує про необхідність вживати всіх заходів безпеки: користуватися біперами, щупами, уважно слідкувати за станом снігового покрову. Нехай Ваш відпочинок буде безпечним!

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться