SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

В Яремче відкрилася виставка з колекції отця-місіонера Ярослава Свищука


2013-11-05 11:39:35 UTC

На початку січня в Музеї етнографії та екології Карпатського краю м. Яремче відкрилась виставка ікон, художніх полотен та скульптур з колекції отця-місіонера Ярослава Свищука (1921-2005).

Протягом наступного місяця яремчанці та гості міста матимуть змогу оглянути ікони, портрети, сюжетні полотна таких відомих митців української діаспори, як Петра Андрусіва, Омеляна Мазурика, Якова Гніздовського, Михайла Дмитренка, Миколи Бідняка та інших знаних майстрів пензля.

Адреса музею: вул. Свободи, 269; телефон для довідок: (03434) 2-22-08.

Довідка Яремче.org.

Отець Ярослав Свищук народився в селі Зелена на Надвірнянщині. Навчався в Львівській Богословській Академії та Католицькому університеті у Вашингтоні. Тривалий час виконував обов’язки заступника пароха катедри Св. Миколая в Чикаго. Як місіонер отець побував в двадцяти трьох країнах світу. В 1993 році запрошений в Україну викладачем Івано-Франківського теологічно-катехитичного інституту. Стараннями отця Ярослава в с.Дора побудовано монастир сестер Св.Вікентія, церкву Св. Петра і Павла, монастир згромадження Св.Андрея. Є автором книг «На грані сьомої декади», «В дусі великого митрополита», «Лелеки, повертайтесь додому», «Ідіть і навчайте всі народи».

В 1994 році отець Ярослав перевіз з США в Україну велику колекцію непересічної цінності творів образотворчого та прикладного мистецтва, яку збирав упродовж свого сподвижницького життя на чужині.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться