SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Винна феєрія у місті над Латорицею. Операція «Бичок»


2013-11-05 11:39:34 UTC

12 січня в місті над Латорицею стартував ХV за ліком фестиваль «Червене вино», започаткований ще у 1996 році тодішнім мером Мукачева Василем Ільтьо, оповідає Закарпаття.online.

Сьогодні святкування продовжилося, – дедалі набираючи обертів. Як і у день відкриття, нині центральною площею міста важко протиснутися: юрбу місцевих дегустаторів розбавили численні відпочиваючі. Щоправда, за кілька чарок розрізнити хто з них тутешній, а хто гість – вкрай важко. Другий день «винного екстазу» поріднив усіх – незалежно від географічних, мовних чи політичних умовностей.

Між тим, саме середа повинна була стати найбільш хвилюючим днем для виноробів, адже у цей день працювала комісія. Та на обличчях закарпатських винарів – жодних ознак хвилювання. Його паростки ще зі вчора утихомирили колядками та вином на будь-який смак.

Близько третьої години звичний ритм прихиляння погарчиків (на закарпатському діалекті так називають чарки, з яких п’ють алкогольні напої, переважно палинку, себто горілку) з вином порушили три чоловіки. У самому центрі міста, по ліву руку від пам’ятника Кирилу та Мефодію вони почали встановлювати рожен, аби на ньому під відкритим небом смажити ціле теля.

Чутки про цей сюрприз мандрують містом від самого Нового року. Але коли і як все відбудеться, і, власне, хто за цим стоїть – досі лишень здогадки. Як вдалося з’ясувати, вага бичка 450 кг. Тиждень тому він був придбаний за кошти одного з колишніх очільників міста – за непідтвердженою інформацією, попередника нинішнього голови. Хоча сам Василь Петьовка поки скромно відмовчується. Частувати гостей фестивалю шашликом із телятини будуть від імені усіх Василів міста над Латорицею. Вартість 100 г телятини складатиме не багато не мало – 15 гривень. Утім, те, що ціна виправдана – сумнівів жодних, адже крім смачної страви ще й благородна мета. Усі зібрані кошти підуть на оновлення бібліотечних фондів шкіл міста та на допомогу знедоленим. Смажитимуть бичка усю ніч, щоб на ранок четверга, на Василя, кожен бажаючий міг покуштувати закарпатського шашлику.

Так, до четвертої години усе майже було готове: рожен, теля, спеції, дрова, вогонь. «Інтересно, ко (хто – ред.) його з’їсть – сякого бичка?», – пожартував один з тих, хто зібрався навколо та із захопленням спостерігав за процесом.

За кілька хвилин на площі з’явився мер Золтан Ленд’єл – аби перевірити, чи все йде за планом. Задоволений побаченим, він, вочевидь, попрямував дегустувати далі. За півгодини бичка почали смажити, потихеньку повертаючи вертіль як у відомому мультфільмі про козаків.

Щойно годинник на ратуші пробив шість годин – на площі в рази побільшало людей. «Не має нич (нічого – ред.) кращого, як упити мало вина після роботи. Пойте, уп’єме, я вас угощаю», – припрошував пан Іван із села Ключарки, що поблизу Мукачева. На запитання, чи прийде він завтра, аби поласувати телятиною, той відповів: «Конєшно, ще й кума возьму (візьму) з собою. Він у мене Василь. Завтра він ушитих (всіх – ред.) буде угощати».

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться