SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

На Закарпатті за останні 5 років збудовано й реконструйовано з півсотні туристичних об’єктів


2013-11-05 11:39:33 UTC

Закарпаття межує з чотирма європейськими державами – Угорщиною, Польщею, Румунією і Словаччиною. Тож займаючи таке вигідне геополітичне положення, Закарпаття є дуже перспективним регіоном України з точки зору туризму, рекреації та відпочинку, не сумнівається UA-Reporter.com.

Як повідомляє кореспондент UA-Reporter.com, у Закарпатській області багато привабливих місцевостей для туристів, деякі з них за своєю унікальністю не мають аналогів (як-то географічний «Центр Європи»; високогірне Синевирське озеро, назване у народі Морським оком; Долина нарцисів, де на заповідній території ще з льодовикового періоду ростуть природні зарості нарцису вузьколистого; полонина Драгобрат, на якій півроку лежить сніг).

За останні п’ять років туристично-рекреаційна галузь на Закарпатті, як один із пріоритетних напрямків розвитку краю, має позитивну динаміку. Кількість туристів з 2004 по 2008 рік збільшилася на 74% (у 2004 році цей показник становив – 247,3 тис. осіб, у 2008 році – 431,5 тис. осіб). За І півріччя 2009 року в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року кількість обслуговуваних туристів також зросла на 2%. Обсяг наданих туристичних послуг за останні 5 років збільшився в 2,7 раза і становить за результатами 2008 року 249,3 млн. гривень.

Зимовий туризм. За період з 2004 по 2008 рік кількість гірськолижних витягів зросла на 67% і на сьогодні їх в області 77 одиниць. Серед найкращих такі гірськолижні центри: села Пилипець, Подобовець, Ізки на Міжгірщині, СТК «Синяк» на Мукачівщині, полонина Драгобрат на Рахівщині та гора Красія на території Вишківський сільської ради Великоберезнянського району.

Мережа санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів області нараховує 318 об’єктів. На сьогодні в області одночасно можна розмістити 21,2 тис. осіб, що на 28% більше, ніж у 2004 році.

Лікувально-оздоровчий туризм з використанням мінеральних та термальних вод. Сучасні санаторні комплекси – «Теплиця», « Термал-Стар», «Карпатія», «Квелле Поляна», «Сузір’я», «Боржава», « Гірська Тиса», «Синяк» та інші користуються найбільшим попитом серед відпочиваючих. За період з 2004 по 2008 рік в області побудовано (реконструйовано) та введено в експлуатацію 45 туристично-рекреаційних об’єктів, які під час літнього та зимового сезону заповнені практично на 100 відсотків. В 2010 році планується ввести в експлуатацію ще два великі санаторні комплекси «Сойми» ( Міжгірський район) та «Деренівська купіль» (Ужгородський район).

Серед туристично-рекреаційних та готельно-ресторанних комплексів виділяються «Reikartz Карпати», «Ренесанс», «Оленка», «Червона рута», «Богольвар», « Воєводино», «Водограй», «Діскавері», «Карпатський мисливець», «Континент», «Унгварськи» та інші.

Велика увага приділяється розвитку інфраструктури. Активно розвивається туристична інфраструктура вздовж основних транспортних магістралей, починаючи з пунктів перетину державного кордону і до кордонів з іншими областями України. Ця робота пожвавилася у зв’язку з проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Серед об’єктів, які входять до цієї інфраструктури, найкраще вирізняються такі готельно- та мотельно-ресторанні комплекси: «Chalet» ( Свалявський район), «Наталі» ( Воловецький район), «Червона гора» (Мукачівський район), «Європа» (Ужгородський район), «Гелікон» та «Фемелі» (Берегівський район) та інші.

Розробляються наукові концепції розвитку природно-рекреаційних територій. За ініціативою обласної державної адміністрації розроблені концепції розвитку: територій Боржавських полонин на Воловеччині та національного природного парку «Синевир» на Міжгірщині, місцевості «Драгобрат – Кваси» на Рахівщині, території Усть-Чорнянської селищної ради та прилеглих сільських радах Русько-Мокрянської, Лопухівської та Краснянської Тячівського району, полонина Руна на Перечинщині та інші.

В основу всіх цих концепцій розвитку рекреації та туризму покладене збереження екологічного стану та природного ландшафту краю як такого, що найбільше притягує туриста. Ці концепції лягають в основу локальних інвестиційних проектів і враховуються при створення генеральних планів розбудови сіл, селищ, маленьких міст. У контексті розвитку рекреаційних територій перспективним вважається й інвестування, пов’язане з розробкою та використанням 30-ти наявних в області водопроявів термальних мінеральних вод, основна маса яких зосереджена на території Берегівського та Виноградівського районів.

За декілька останніх років в області розроблено та створено новий конкурентоспроможний туристичний продукт: «Закарпатський туристичний шлях» (концепція пішохідних екотуристичних шляхів загальною протяжністю близько 380 км), «Закарпатський туристичний гастрономічний шлях» (представляє кулінарну майстерність та смакову гаму 9 національних кухонь населення, що проживає на Закарпатті), «Закарпатський туристичний винний шлях» (представляє традиції закарпатського домашнього виноградарства та виноробства), військовий шлях «Карпатська Україна» (приурочений до 70-річчя проголошення Карпатської України) та військовий туристичний маршрут «Лінія Арпада», туристичний маршрут «Гуцульськими стежками» (гора Костилівка – гора Піп Іван Мараморошський).

На Закарпатті сільський зелений туризм розпочав своє існування давно, однак найбільшої популярності набув за останні 3-5 років. Власники сільських садиб почали об’єднуватись у асоціації, створювати комунальні підприємства та центри розвитку сільського туризму. Започаткування та проведення фестивалів є альтернативним шляхом до економічного розвитку сільської місцевості регіону та, зокрема, віддалених гірських сіл.

На території області проводяться обласні, районні, сільські свята та фестивалі, у 2008 році їх нараховувалось 138. Найбільш популярними з фестивалів є: фольклорно-мистецький фестиваль «На Синевир трембіти кличуть» (Міжгірський район), етнофестиваль сільського зеленого туризму «Гуцульська ріпа» та фольклорний фестиваль «Гуцульська бринза» (Рахівський район), туристичний фестиваль «ЄвроКарпати» (Ужгородський район), а також винні фестивалі – «Червене вино» (м. Мукачево), «Біле вино» (м. Берегово), фестиваль вина і меду «Сонячний напій» та фестиваль молодого вина «Закарпатське божоле» (м. Ужгород). У 2009 році започатковано ще 2 нових фестивалі: голубців на Берегівщині та кукурудзи на Виноградівщині.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться