SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

До списку ЮНЕСКО увійдуть храми Львівщини


2013-11-05 11:39:29 UTC

Нарада всіх зацікавлених сторін відбудеться в листопаді 2009 року, а вже наступного року до ЮНЕСКО подадуть першу офіційну заявку на внесення об’єктів до всесвітнього фонду, повідомляє www.karpaty.info із посиланням на zaxid.net. Відтак, на збереження дерев’яних церков цьогоріч виділили 1 млн грн. За ці кошти в храмах зробили захист антипіренами від просочення, провели протипожежну сигналізацію та встановили вогнегасники, адже пожежі у дерев’яних церквах – одна із найбільших проблем.

У липні цього року українсько-польська комісія оглянула 40 автентичних дерев’яних храмів на території України та Польщі. Відібрано по 8 об’єктів з обох боків. Українськими претендентами є 4 церкви на Львівщині: Святої Трійці у Жовкві (1720 р.), Святого Юра в Дрогобичі (кінець XV–XVI ст.), Святого Духа в селі Потелич Жовківського району (1502 р.) та Різдва Пресвятої Богородиці, що у селі Матків Турківського району (кінець XVIII ст.).

Претендентками на увагу ЮНЕСКО є дві церкви із Закарпатської області: в селищі Ясіня Рахівського району (1813 р.) та в селі Ужок Великоберезнянського району (1745 р.) Та дерев’яні споруди в Івано-Франківській області – в Рогатині (1644 р.) та в околиці Коломиї в селі Нижній Вербіж (1808 р.). Усі 8 відібраних українських дерев’яних храмів датовані XV–XІX сторіччям.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться