SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Мукачівський замок «Паланок» викарбували на 40-гривневій монеті


2013-11-05 11:39:29 UTC

У серії монет «12 чудес України» з’явилося нове диво — мукачівський замок Паланок. На монеті вагою 31 г викарбуваний пейзаж замку. Вона зі срібла та золота вищої проби. Номінал — 40 грн, вартість — 80-100 грн.

— Нумізматам треба поспішати, бо є лише 750 медалей, — каже працівник Ощадбанку Віктор Косенко, 34 роки. — Ми не планували додавати до серії Паланок, але в останні роки замок став популярним. Медаль можна придбати у відділеннях Ощадбанку.

За 2008 рік мукачівський замок відвідали понад 20 тис. туристів, зазначає Закарпаття.online із посиланням на Gazeta.ua.

— Три роки тому Паланок відреставрували за кошти угорської діаспори. До того стіни замку були облуплені, — розповідає Микола Шенг, 23 роки, із туристичної компанії «Альва тур». — Найбільше туристів з Угорщини. Колись тут правили їхні національні герої — Ференц Ракоці й Ілона Зріні. Їхні пам’ятники спорудили на верхньому балконі замку. Вони можуть стати новими символами замку. Зараз символом є бронзова статуя Федора Коріатовича, який першим почав будувати на горі споруду.

До серії «12 чудес України» належать Київська, Святогірська та Почаївська лаври. Також Луцький, Олеський, Хотинський замки, заповідники «Хортиця», «Херсонес», «Кам’янець», «Софіївка» і Одеський оперний театр.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться