SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Гуцули всього світу з’їдуться до Вижниці


2013-11-05 11:39:27 UTC

29-30 серпня 2009 року в місті Вижниця Чернівецької області відбудеться XVIIІ Міжнародний Гуцульський фестиваль, який проводиться за ініціативою Всеукраїнського Товариства «Гуцульщина», Вижницької районної державної адміністрації, Вижницької районної ради, Вижницького товариства «Гуцульщина», при згоді і підтримці Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради, Міністерства культури і туризму України.

Метою фестивалю є розвиток та популяризація традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів етнічної групи українців-гуцулів, підвищення соціального і мистецького статусу автентичного фольклору, виявлення самобутніх творчих колективів, окремих виконавців та майстрів образотворчого і декоративно–ужиткового мистецтва. У 2007 році Гуцульський фестиваль проходив у місті Яремче.

29 серпня в рамках Фестивалю буде організовано проведення науково-практичної конференції за участю науковців, практиків, зацікавлених офіційних представників влади та громадських організацій Євросоюзу, США, Канади, Бразилії, Аргентини, Великої Британії, Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини, Чехії, Молдови, Росії, Білорусі та інших країн ближнього зарубіжжя з проблемних питань транскордонного співробітництва та інвестиційної підтримки Гуцульського регіону.

У Фестивалі беруть участь: фольклорно–етнографічні, хорові колективи, вокальні ансамблі та окремі виконавці; оркестри народних інструментів, троїсті музики, солісти-інструменталісти гуцульських народних музичних інструментів, духові оркестри; самодіяльні театри, читці-декламатори, гумористи; танцювальні колективи; майстри образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, гуцульського регіону, інших місцевостей України і зарубіжжя, в репертуарі та доробках яких є твори на гуцульську тематику.

Учасники в конкурсних програмах Фестивалю виступають без використання фонограм (можливе лише використання фонограми музичного супроводу).

Конкурсні програми у рамках Фестивалю проводяться за таким номінаціями і умовами:

Пісенний жанр

* Вокальні ансамблі.

* Малі вокальні форми.

* Фольклорні колективи, театри фольклору.

* Виконавці гуцульської співанки, коломийкарі.

* Хорові колективи.

* Виконавці естрадної пісні.

Обов’язкова умова — виконання гуцульського автенту, творів гуцульської тематики.

Музичний жанр

* Оркестри народних інструментів.

* Троїсті музики.

* Солісти-інструменталісти.

* Духові оркестри.

Обов’язкова умова — виконання творів на гуцульську тематику, коломийок та обрядових музичних творів.

Театральне мистецтво

* Театр.

* Художнє поетичне слово, гумор, сатира, автентичні розповіді.

Обов’язкова умова — виконання творів на гуцульську тематику, збереження гуцульської говірки, лексики і атрибутики.

Хореографічне мистецтво

* Народні гуцульські танці.

* Танцювальні пари та окремі виконавці обрядових гуцульських танців, автентичних рухів та прадавніх дійств.

Гуцульське декоративно–ужиткове та образотворче мистецтво

* Образотворче мистецтво (живопис, графіка скульптура).

* Художні вироби (з дерева, металу, шкіри, лози).

* Гуцульська кузня (вироби з металу).

* Вишивка, ткацтво.

* Художня кераміка і розпис (гуцульський орнамент).

* Бісероплетіння (гуцульський регіон).

Обов’язкова умова — твори представляють не більше 3-х народних майстрів чи авторів від регіону по кожному виду в цій номінації.

Минулий, XVII Міжнародний гуцульський фестиваль проходив 27-29 липня 2007 року в м. Яремче. В ньому брали участь провідні художні колективи гуцульського регіону Прикарпаття, Закарпатської та Чернівецької областей, фольклорні колективи з Польщі та Румунії, а серед почесних гостей були навіть Президент України Віктор Ющенко з сім’єю. Під час святкувань місто відвідало близько 40 тис. чол.

Яремче передало «фестивальну естафету» Вижниці, але в 2008 році фест не відбувся в звязку з липневою стихією.

Перший Міжнародний гуцульський фестиваль відбувся 27 вересня 1991 року в Верховині. Яремче приймало фестиваль двічі в 1996 році та в 2007 році, передає Яремче.org.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться