SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Гірськолижні курорти у постноворічний сезон


2013-11-05 11:39:25 UTC

Закінчився високий сезон гірськолижного відпочинку – час рушати до Карпат.

З кожним роком усе більшої популярності на пострадянських просторах набуває активний відпочинок. Якщо у світі люди вже давно навчились використовувати вільний час із користю для душі і тіла, то у нас таке поєднання приємного та корисного лише починає набирати обертів. Ще наші батьки в молодості не могли собі дозволити виїхати взимку в гори, аби покататись на лижах. Інфраструктури відповідної не було. Саме інфраструктури для відпочинку любителів, бо професіонали завжди могли облаштувати собі місце. А зараз знайшлись люди, які зрозуміли, що гірськолижні курорти – це нова модна сфера відпочинку, і на цьому можна зробити непоганий бізнес. Кінець календарної зими (проте в жодному разі не зими в Карпатах!) особливий тим, що закінчився високий сезон, тож на більшості комплексів ціни сильно впали. Щоб порівняти ціну та якість, зробимо невеличку екскурсію основними гірськолижними курортами Карпат.

Драгобрат – північний полюс України

Початківцям у лижній справі назва «Драгобрат» взагалі нічого не говорить. Для тих, хто стоїть на гірських лижах не вперше, Драгобрат – місце, де можна покататись з адреналіном. Це – найвища гірськолижна точка України. Сніг тут лежить від листопада до травня. Причому, сніг – справжній. Потреби робити його штучно немає. Полонина розташована на висотах 1300–1700 метрів над рівнем моря, на відстані 7 км від селища Ясиня (Закарпатська обл., Рахівський р-н), біля підніжжя гір Стіг (1701 м) і Близниці (1882 м). З кожним роком тут усе більше розвивається інфраструктура. Є кілька великих баз, багато невеликих приватних готелів, де кожен може обрати собі відпочинок за ціною та вподобаннями.

Єдиною незручністю тут можна вважати дорогу до Драгобрату, адже вона доступна не кожному легковому автомобілю і навіть не кожному джипу. В центрі Ясині завжди стоять автомобілі ГАЗ-66, УАЗ, Нива, які вивозять туристів на гору. Орієнтовна вартість послуги – 150 грн. Власний автомобіль можна залишити в Ясині, більшість готелів такий сервіс надають. Тепер розглянемо фінансовий бік Драгобрату.

Двомісний номер з вигодами за 600 м від витягів, з 2-разовим харчуванням з 15.01 до 20.05 коштує 150–170 грн. «з носа» за добу, у високий сезон (27.12-15.01) ціна становить 250 грн.

Вартість підйому для відпочиваючих на базі «Драгобрат» – 10 грн. Якщо придбати абонемент на 50 підйомів, вартість одного знизиться до 7 грн. Прокат лижного спорядження 70–100 грн./добу. Ціни – цілком адекватні, а сервіс – на достатньо високому, як для нашої країни, рівні. Тому всім, хто хоче відчути справжній драйв від катання і помилуватися з висоти на красу гір, варто побувати на Драгобраті. І зовсім необов’язково їхати сюди на зимові свята, можна й усередині весни, коли у проталинах уже цвітуть крокуси, а лижники гасають по снігу, що не розтанув.

Буковель – «казино, рулетки, затори…»

Якщо про Драгобрат знають тільки ті, хто справді їде в гори, щоб покататись на лижах чи сноуборді, то Буковелем не здивуєш нікого. Туди їдуть всі, бо комплекс надзвичайно розрекламований. Це вже бренд, без заперечень. Інвестиції вливаються шалені і швидкими темпами, інфраструктура тягнеться рівнем до Європи. Але так само швидко власники намагаються відбити вкладені кошти, забуваючи про те, що ми все-таки не в Альпах, а в українських Карпатах. Гірськолижний сезон тут розпочинається в грудні і триває, доки лежить сніг, в основному – до квітня. Проте на Буковелі високий сезон не закінчується разом із зимовими святами і триває до 10 березня. Навіщо знижувати ціну, якщо в лютому і березні ще є два такі прибуткові свята, як День Валентина та 8 Березня? На Буковелі надзвичайно багато трас для катання. Сумарна їх протяжність становить 50 км, а кількість підйомників перевищує 60. Траси різної складності, тому тут можуть кататись і новачки, і профі. Курорт Буковель розташований в закарпатському селі Поляниця, в 10 км від траси. У високий сезон особливою місцевою прикметою стає 10-кілометровий затор від траси до самого Буковеля, оскільки наплив туристів дуже великий, а інфраструктура все ж не пристосована до такого потоку. Тому, приїхавши на Різдво до Буковеля, не виключено, що перший день ви згаєте в заторі. Хоча, киянам не звикати. Їздять на цей курорт, в основному, гості зі столиці, в інших просто немає фінансової можливості там відпочивати. Отже, скільки вам коштуватиме Буковель:

 • Проживання у самому Буковелі:

 • напівлюкс – по буднях: 804 грн. за номер + сніданок;

 • у вихідні: 1071 грн. + сніданок;

 • люкс – будні: 1571 грн. + сніданок;

 • вихідні: 2094 грн. + сніданок;

 •  Проживання в регіоні:

 • с. Поляниця: двомісний номер з вигодами – 300 грн. за номер на добу (у лютому);

 • с. Яблуниця: двомісний номер з вигодами + сніданок – 250 грн. за номер на добу.

 • Катання на лижах:

 • Одноразовий підйом коштує 22 грн.

 • Абонемент на катання на 1 день по буднях коштує 181 грн., у вихідні – 214 грн.

 • Прокат лижного спорядження – 100 грн./добу.

З цього невеличкого прейскуранта видно, що довго там не відпочиватимеш – рівно стільки, на скільки вистачить грошей. Покататись на день поїхати можна, а от проживання краще організувати десь в іншому місці, з адекватнішими цінами.

Мигово – свіже місце для туристів

Мигово є ще молодим – 4-річним – комплексом у Чернівецькій області. Цей гірськолижний курорт розташований на висоті 740 м над рівнем моря. Тут є траса для катання довжиною 1200 м з перепадом висот 250 м. За чотири роки існування встигли поставити підйомник, побудувати готелі, відкрити ресторан і кілька кафе, зробити ковзанку. В планах розвиток комплексу передбачено більше в туристичному напрямі, ніж у гірськолижному: відкриття спа-салону, іпо-терапії, розваги для дітей. Хоч інфраструктура комплексу розвивається стрімкими темпами: власники створили всі умови, щоб заохотити клієнтів, і встановили досить адекватні ціни, як на проживання, так і на катання.

 • Проживання в центрі с. Мигово, неподалік комплексу:

 • двомісний номер з вигодами – 150 грн. за номер на добу;

 • економ-клас – 450 грн. з особи на добу.

 • Проживання на комплексі «Мигово» у готелі:

 • напівлюкс – 150 грн. за номер + сніданок;

 • люкс – 470 грн. + сніданок.

 • Прокат лижного спорядження – 50–90 грн. на добу.

 • Вартість підйому: від 3,5 до 8,75 грн., залежно від часу доби та дня. Для проживаючих на території комплексу діють знижки.

Таким чином, ціни досить помірні. Тому можна тут не лише кататись, а й проживати. 21 січня у Миговому закінчився високий сезон, тож ціни значно знизились. Курорт дуже зручний для чернівчан, адже їхати їм сюди – всього 55 км, і є можливість покататись на нічній освітленій трасі.

Отже, зараз саме час купувати зі знижками класний лижний костюм і їхати в гори кататись на лижах за зниженими цінами. Залишилось тільки обрати курорт залежно від того, що для вас має більше значення.

« Вечірній Київ»

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться