SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

На Закарпатті вирішують питання безпеки та правомірності діяльності гірськолижних витягів


2013-11-05 11:39:24 UTC

У вівторок, 3 лютого, на Закарпатті вирішували, як примножити славу туристичного краю. В облдержадміністрації відбулася нарада з питань безпеки та правомірності діяльності гірськолижних витягів на території області. У ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, керівники відповідних управлінь та служб, представники органів виконавчої влади гірських районів та власники гірськолижних витягів.

Необхідність проведення подібних нарад зумовлена інтенсивним розвитком рекреаційної галузі. В області щороку вводяться в експлуатацію нові витяги, відкриваються туристичні бази, траси для катання на лижах. На даний час в краї нараховується 77 витягів, з яких 68 діючих та 47 пунктів з прокату спорядження.

Як зазначив Володимир Гоблик, туризм для Закарпаття є пріоритетним. Влада готова допомагати цьому бізнесу. Але не можна дозволяти підприємцям, які не отримали необхідні дозволи та не провели обстеження обладнання на відповідність нормам безпеки, працювати. Адже мова – про життя людей На щастя, протягом останнього часу в краї не було трагічних випадків під час катання на лижах. Але для того, щоб зіпсувати туристичний імідж області досить, одного нещасного випадку, спричиненого неправильною експлуатацією обладнання чи його несправністю.

Ще до кінця минулого року не було єдиних правил уведення в експлуатацію гірськолижної інфраструктури. З 1 січня відбулися зміни в нормативно-правових актах, які регулюють сферу будівництва. Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 року № 923 «Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» передбачається, що прийняття в експлуатацію обєктів здійснюється комісією, яка утворюється інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в області, яка ж і видає дозвіл на виконання будівельних робіт на підставі письмової заяви замовника обєкта будівництва.

Лише свідоцтво про відповідність зведеного обєкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил є підставою для укладення договорів про постачання ресурсів (води, газу, тепла, електроенергії), включення даних про такі обєкти будівництва до державної статистичної звітності та оформлення права власності на них.

Під час наради зазначалося, що лижники найчастіше травмуються не на витягах, а під час спуску трасою. Тому слід приділити більше уваги підготовці спусків до катання, а також навчанню тренерів та персоналу.

Ще одним із важливих чинників розвитку рекреаційної галузі в краї повинна стати співпраця між власниками туристичних об’єктів, об’єднання їх в асоціації та товариства. Бізнесу треба працювати так, щоб туристи приємно відпочили, власники отримали прибуток, а Закарпаття множило славу туристичного краю.

За матеріалами Mukachevo.net

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться