SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Результати українських спортсменів на чемпіонаті світу зі сноубордингу 2009


2013-11-05 11:39:24 UTC

Перший в історії Азії чемпіонат світу зі сноубордингу завершився 24 січня у містечку Сангву корейської провінції Гангвон – відтепер визнаній Мецці сноубордингу у країні. Після церемонії відкриття, що відбулась 17 січня за участю численних посадовців, серед яких – губернатор провінції та міністр спорту Кореї, упродовж тижня атлети з 43 країн світу демонстрували майстерність у 9 змаганнях.

Україну на чемпіонаті світу представляли лідери національної збірної команди – Йосип Пеняк, Аннамарі Чундак (Закарпатська область) та Володимир Стіпахно (м.Київ). Враження нашої команди від заходу – лише позитивні. Чудова природа, досконала організація, сервіс найвищого рівня та симпатичні ведмедики-символи змагань без сумніву додавали ще більшого шарму до святкової атмосфери і без того дуже урочистої події. Проте, завдання перед українськими атлетами були надто серйозні. За регламентом міжнародного Олімпійського комітету та міжнародної федерації лижного спорту FIS однією з вимог до участі у зимових Олімпійських іграх 2010 року є участь спортсмена у чемпіонаті світу 2009 року. Але є й інше – значно складніше завдання – до 5 січня 2010 року кандидати на участь у Ванкувері повинні потрапити на змаганнях Кубка або чемпіонату світу до «тридцятки» кращих в олімпійській дисципліні – паралельному гіганті.

Власне, українці вже виборювали місця у «червоній групі» (так називається група з перших 30 у рейтингу), але до сих пір лише у паралельному слаломі. Так, Йосип Пеняк навіть зробив невеличку сенсацію у світовому спортивному колі, посівши 8 місце на етапі Кубка світу у Крайшбергу (Австрія). Уперше в історії вітчизняного сноубордингу про нашу країну заговорили у світі. Тому і летіли до Кореї дещо затамувавши подих – цей шанс пропускати було не можна.

Приїхали загодя – щоб декілька днів акліматизуватись та звикнути до нових трас. До речі, до підготовки трас організатори підійшли ґрунтовно – здавалось, снігоущільнюючі машини загладжували і трамбували схили з ранку до ночі, а може й ніччю теж. Тренуватись скооперувались із командами Болгарії, Казахстану та Росії. Окрім можливості тренування з фіксацією часу, це була нагода набратись досвіду від чемпіонів та призерів чемпіонатів та Кубків світу – росіянок Катерини Тугедешевої та Світлани Болдікової. Перші змагання – саме паралельний гігант. Напруження на межі – занедужала Аннамарі Чундак. Але дівчина настроюється і з 43-ої стартової позиції переміщується на 25ту сходинку у фінішному протоколі. При цьому у другій спробі часовий результат українки був у першій десятці. Бойовий запал зберіг і Йосип Пеняк: 25ий у першій спробі, спортсмен не став надто ризикувати у другій, прагнучи зберегти місце у «тридцятці», та опинився на 29-ій позиції у фінальному заліку. Та наступного дня – у паралельному слаломі – ризикнув за обидва. І був дискваліфікований. Проте Аннамарі попередній успіх немовби надав нових сил. Із 43-ім стартовим номером вона показала 24-й результат у першій спробі і 12-й час у другій, завдяки чому потрапила до 15ти кращих у фінішному протоколі. Отже, дві олімпійські ліцензії та 15 місце на чемпіонаті світу – з таким багажем команда України повернулась додому. Здається, завдання виконане на усі 100!

Сноубординг – наймолодший вид спорту з великої лижної сім’ї FIS. Якщо озирнутись на минуле олімпійське чотириріччя, коли Україна навіть не мала надії отримати олімпійські квитки у сноубордингу, сьогодні наші спортсмени не лише піднялись вище, але й вийшли на світовий рівень і вже наближаються до світової еліти. Цей цілком заслужений успіх служитиме добрим взірцем для великої кількості талановитої молоді, що сьогодні захоплюється таким чудовим видом спорту.

Федерація лижного спорту України

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться