SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Фестиваль вина в Мукачеві завершено. Переможець отримав червоного бичка


2013-11-05 11:39:23 UTC

Чотири дні напередодні зустрічі чергового Старого Нового року на центральній площі Мукачева усе місто весело і масово дегустувало результати нового врожаю місцевих виноробів, із радістю зустрічало гостей з інших міст Закарпаття і туристів з різних регіонів України.

Засноване у 1996 році, «Червене вино» стало однією з головних візиток міста над Латорицею. За багаторічною традицією фестиваль відкрив міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл. Бажаючих побувати на цьому святі з кожним роком дедалі більшає. Спеціально у ці дні в Мукачево приїжджають і постійні шанувальники цього виноградного напою, і ті, для кого випити погарчик вина на морозі у центрі старовинного міста є певною незвичною атракцією, яку вони у себе вдома не можуть реалізувати. Організатори фестивалю докладають чималих зусиль, аби мукачівське народне гуляння вийшло на міжнародний рівень і до міста над Латорицею регулярно приїжджали винороби з інших країн.

Свої янтарні напої виставили на розсуд поціновувачів і відомі винороби, й аматори-початківці. Усього десь до сотні виробників. Серед них були й відомі торгові марки: «Бобовище», «Чизай», «Котнар», «Завидівське». Та найцікавішими все ж були напої приватних виноробів. Вони з кожним роком збільшують асортимент своїх вин. Так, цього разу можна було посмакувати незвичним для Закарпаття хересом, медовухою, різними купажними винами з нестандартними найменуваннями, де відчувається любов їхніх авторів до своєї праці. Було й політичне вино, яке його власниця Єлизавета Гайович з іршавського Арданова назвала: «Антикризове», «Вітіна жура», «Юліна радість» та «Яценюк у бокалі». На нинішній конкурс загалом представили понад 150 сортів виноградного напою.

Тож авторитетному журі фестивалю, що складалося з відомих дегустаторів, випала нелегка робота визначити найкращих. У підсумку воно назвало наступних переможців. З подіуму біля міського Будинку культури їх оголошували члени оргкомітету.

Отож, за збереження та примноження традицій виноробства, багаторічну активну участь приз отримав найстаріший учасник фестивалю Михайло Тіба з Лалова. За високу культуру обслуговування нагороду взяв Василь Анталовський з Бобовища, за активну участь та естетичне оформлення – Володимир Райчинець (Верхній Коропець) і Олександр Ковач (Концово). Третє місце у номінації «Біле вино» дісталося цьогоріч Михайлові Гегедошу із Завидова та Юрію Мусі з Мукачева. Кожний із них поніс додому по міху борошна. Другим із ягням став дебютант фестивалю з Берегова Олег Гаврильченко. Переможцем серед представлених кращих білих вин журі назвало Йосипа Машику з Мукачева. Він отримав на домашнє обійстя біле порося.

Та найбільша увага глядачів була прикута до оголошення лауреатів у номінації «Червене вино». Треті місця дісталися представникам Берегівщини: Іванові Урсті з Нодьберега та Адальберту Варзі з Мужієва. Вони отримали у якості приза пилосмок та ягня. Другим журі визнало також берегівчанина Карла Шоша з Кідьоша. Йому презентували порося. Але найголовнішу нагороду за перше місце у номінації «Червене вино» – молодого бичка від народного депутата України Василя Петьовки – заслужено отримав Василь Анталовський із Бобовища.

У дні винного фестивалю в Мукачеві відбувся також обласний фестиваль вертепів. Усім його учасникам цінні призи та нагороди подарував народний депутат України з міста над Латорицею Василь Петьовка.

http://transatlas.com.ua

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться