SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Розпорядженням голови Івано-Франківської облдержадміністрації самодіяльним тургрупам заборонено підніматися на гору Говерла


2013-11-05 11:39:22 UTC

Перший трагічний випадок в українських Карпатах цьогоріч зафіксований 2-го січня. другого січня. Після тривалих пошуків двох 25-річних мешканців Рівного, котрі зникли напередодні, чоловіка та його подруги, гірські рятувальники МНС знайшли їхні тіла на східному схилі гори Мала Говерла. Як повідомила помічник начальника Головного управління МНС в Івано-Франківській області Галина Омельчук, опісля зустрічі Нового року група рівнян у складі чотирьох людей самовільно вирушила в гори з селища Верховина. Відставши від друзів, двоє мандрівників під вечір зійшли вниз до турбази «Заросляк» і повідомили про надзвичайну подію. Та врятувати двох інших не вдалося — вони замерзли в нічному сніговому полоні. Причина новорічної трагедії — традиційна: неорганізовані туристи зазвичай не дослухаються до попереджень фахівців про недопустимість самовільних походів передусім у район Чорногірського хребта через високу ймовірність сходження снігових лавин та різкі перепади температур.

У зимовий період, аж до 15-го квітня, розпорядженням голови Івано-Франківської облдержадміністрації самодіяльним тургрупам заборонено підніматися на Говерлу. «Прикро, але багато хто ігнорує заборону й легковажно вирушає в гори без спеціальної підготовки і відповідного спорядження, — розповів начальник Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону МНС Олег Ковтун. — Тому нам доводиться часто вирушати на пошуки туристів-аматорів, які відстають від груп, зазнають травм або блукають, утративши орієнтацію. Отже, підкоряти Говерлу взимку дозволено лише професійним альпіністам та туристам». Тим, хто ще не досягнув такого рівня, не варто впадати у відчай: погуляти засніженими Карпатами без ризику загубитися можна за допомогою інструкторів або власників сільських «зелених» садиб, для яких гори — що мати рідна, пише газета «Україна молода».

«Світ лиж» запевняє всіх бажаючих насолодитися стежками снігових Карпат — приватні садиби, готелі, бази відпочинку, які розміщені в нашому каталозі, завжди з радістю запропонують Вам безліч цікавих екскурсій з надійними гідами. З нами відпочивайте безпечно!

Прес-служба МНС України

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться