SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У Карпатах запрацювала мережа туристичних «мінеральних» маршрутів


2013-11-05 11:39:19 UTC

На Закарпатті почала працювати мережа туристичних маршрутів «Туристичний шлях «Мінеральні води Закарпаття».

«У людей з’явилися гроші і вони зацікавилися своїм здоров’ям. Сьогодні все більше людей прагнуть відпочивати не просто як туристи, а з користю для здоров’я. Відпочинок за кордоном значно подорожчав. Але той, хто звик відпочивати, цю звичку вже не полишить. У результаті виникає інтерес до вітчизняних бальнеологічних ресурсів, якими є мінеральні та термальні джерела», – повідомив завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор.

Поціновувачі відпочинку, наприклад, у Карлових Варах, Баден-Бадені, доступ до яких ускладнюється візовим режимом і високими цінами, на думку Шандора, відтепер залюбки користатимуться унікальною європейською зоною Свалява – Поляна, де зосереджена чи не найбільша кількість різновидів мінеральної води.

Кафедра туризму УжНУ, Регіональний туристично-інформаційний центр та управління з питань європейської інтеграції, туризму і курортів Закарпатської ОДА вирішили презентувати туристичний продукт під назвою «Туристичний маршрут «Мінеральні води Закарпаття».

Сюди входить не тільки лікувальний туризм, а й пізнавальна програма про історико-культурні особливості, тобто туристи-відпочивальники дізнаються, хто відкрив води і їхні цілющі властивості, хто тут лікувався, чому, наприклад, графи Шенборни збудували на Закарпатті таку велику мережу купелів з використанням мінеральної води. Знаменита родина створила кілька міні-лікувальних осередків у Лумшорах (Перечинський район), с. Занька і Поляна (Свалявський район), Синяк (Мукачівський район), Шаян (Хустський район) та інші.

Крім того, туристичний шлях пропонуватиме нові послуги – велнес- і спа-процедури, що базуються на використанні місцевих ресурсів.

«Основна мета нового маршруту, – пояснив Федір Шандор, – привернути увагу як vip-туристів, так і туристів середнього класу до закарпатських бальнеологічних ресурсів, які не поступаються ні своєю якістю, ні сервісом західноєвропейським аналогам».

У туристичному маршруті «Мінеральні води Закарпаття» міститься інформація про наявні мінеральні джерела Закарпаття, які використовуються з лікувальною метою у місцевих санаторіях.

У межах маршруту створено так звані велике, середнє і мале мінеральні кола, а також термальний туристичний маршрут. Під час цих маршрутів подорожувальники можуть скуштувати різні види мінеральних вод, спробувати зовнішній лікувальний ефект мінеральних та термальних ванн, ознайомитися з бальнеологічними можливостями мінеральних вод Закарпаття.

Як зазначає Шандор, Закарпаття матиме таку ж славу, особливо для туристів із ближнього зарубіжжя, що й відомі курорти Європи.

UA-REPORTER.COM

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться