SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Львів виходить у світ


2013-11-05 11:39:18 UTC

З 30 жовтня 2008 року у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, вул. Богомольця, 6) експонуватиметься виставка про Львів. Вона буде розміщена у підвальних приміщеннях історичного будинку Центру міської історії перетворених у виставковий простір.

Виставку було створено у Берліні Neue Synagoge – Centrum Judaicum із назвою «Wo ist Lemberg?» («Де є Львів?»). Впродовж осені 2007 року виставка експонувалася у історичних приміщеннях колишньої синагоги на Оранієнштрассе у Берліні. Люб’язно надана творцями та дбайливо адаптована Центром міської історії, ця виставка є поглядом на минуле Львова, що поєднав зусилля істориків, кураторів та митців з різних країн та континентів.

Виставка складатиметься з 12-ти сюжетних композицій. З їх допомогою показано мистецькі і наукові здобутки, що виникли у співпраці людей різних національностей, мов і релігій у Львові перед 1939 роком..Виставка об’єднує історію різних етнічних спільнот, які мешкали у Львові. Експозиція буде представлена українською, польською та англійською мовами.

Виставка «Львів виходить у світ» присвячена місту, зруйнованому Другою світовою війною, яке було за словами письменника та уродженця Львова Леопольда Унгера «містом трьох народів: поляків, українців та євреїв (не враховуючи вірмен, караїмів, татарів та інших), ... трьох прагнень, трьох філософій, мов, релігій і нескінченної кількості конфліктів». Ця виставка про місто, у якому мешкали люди, що належали до різних етнічних спільнот, культура та релігія яких взаємоперетиналися та впливали один на одного. Цього міста уже немає. Війни і насильство зруйнували культурне розмаїття цього міста. Єврейське населення загинуло від рук нацистів, польських мешканців примусово переселив радянський уряд після Другої світової війни, а багатьох українців репресовано. Але є пам’ять про нього, місця з ним повязані, тексти та історії, що його символізують та про нього нагадують. Є також місця, пам’ять про які втрачена.

 

www.karpaty.info

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться