SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Свято в казані


2013-11-05 11:39:17 UTC

У Закарпаття є сюрпризи і для відважних туристів. Якщо ви думаєте, що в казанах варяться тільки грішники і біси, в селищі Лумшори Перечинського району ви переконаєтеся в зворотному. Про це запевняє www.ukrtourism.com.

Ще в 17 столітті в цих місцях знаходилася відома водолікарня. Мінеральна вода в селищі тече прямо з скелі, чим користувалися місцеві князі і торговці для організації курорту. У великі дерев’яні корита наливалася холодна мінералка, а потім за допомогою розжарених каменів температура доводилася до потрібного рівня. Пізніше за них замінили великими чавунними чанами, один з яких зараз знаходиться у Віденському музеї, а другий – у місцевого жителя.

Сьогодні всім, хто хоче випробувати нові відчуття і «попарити кісточки» в зимовий холод, заповзятливі місцеві жителі пропонують за помірну плату – 250 гривень – поваритися в казані з мінералкою. Він стоїть на відкритому вогнищі, а місцевий хлопець з жартами і примовками підкидає дрівець і перемішує воду великою «ложкою». Щоб клієнт не обпікся, на дно чана кладуть холодні річкові камені, які дуже слабо нагріваються і служать гарантією того, що ви не перетворитеся на бульйон.

Відчуття, говорять ті, хто варився в казані, після декількох заходів (у чан, а потім в річку або в сніг) таке, що м’язи і кістки замінили на більш молоді, а «нервової системи немає взагалі».

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться