SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Карпатські гори чекають


2013-11-05 11:39:15 UTC

Гостинні карпатські гори, куди ми вирушаємо щозими насолодитися сніговими просторами, відпочити чи хильнути адреналіну, знаходяться у самому серці Європи. Зрозуміло, на що натякаю? Після повернення з карпатського відпочинку можна сміливо відповідати, що відривався в Європі.

Існує декілька версій походження назви «Карпати». За однією з них, слово прийшло до нас із санскриту і означає «необроблений», «нерівний», а також «притулок». Народна легенда розповідає про доброго велетня Карпа. Інша легенда – про чорта, що порпався в землі, корпав її. У давньогрецькій мові слово «карпат» означає «пагорб», а всі ми пам´ятаємо тісні зв´язки України-Русі з Давньою Грецією, особливо, в часи становлення православної християнської віри. І ще одна версія згадує, що у першій половині І тисячоліття до н.е. на цій території жило гето-дакійське плем´я – карпи або карпіяни.

Західні Карпати розташовано на території Словаччини, Чехії, Польщі та, почасти, Угорщини. Саме тут знаходиться найвища точка Карпат – гора Герлах (2655 метрів над рівнем моря). Південні Карпати просяглися на румунській землі. Україні ж належить їхня східна частина. Найвища вершина українських Карпат – гора Говерла (2061 м.н.р.м.), що входить до масиву Чорногора.

Умовно регіон поділяється на Прикарпаття та Закарпаття. До Прикарпаття відносяться Івано-Франківська і Чернівецька області. Закарпаття – це Закарпатська область (хто б міг подумати?!). Навіть південна частина Львівської області «відмітилася» на мапі гірського хребта. Вершини вкриті снігом близько п´яти місяців на рік – гірськолижне «ельдорадо». І майже в кожному регіоні є схили, придатні для катання, підйомники, бази, санаторії чи приватні садиби.

Українські Карпати також поділяються на зовнішні, центральні та внутрішні. До внутрішніх відносять Полонинсько-Чорногорські Карпати; до центральних – Верховинські; а до зовнішніх – Бескиди, Горгани, Покутсько-буковинські Карпати.

Вік гір складає 1,2 млрд років. І вони й досі ростуть – на 1-2 см щороку – та рухаються на схід.

Та не тільки горами багата місцевість. З гір біжить велика кількість річок та струмків – Тиса, Прут, Черемош, Лимниця, Теребля, Синявка, Яблучниця, Уж, Вільшанка – всіх не злічити. Тут-таки розташовано безліч мінеральних джерел з цілющою водою. Карстові , соляні, мармурові печери (Княгиня, Солотвинські копальні, Кам´яні ворота, Дружба, Гребінь, Перлина), поклади кам’яної солі, що утворилися у сиву давнину. Солоні озера над покладами теж мають лікувальні властивості, так само, як і карпатське повітря, напоєне ароматами глиці. Взагалі, озер вистачає – Синевир (до речі, найбільше та найчистіше озеро в регіоні), Бребенескул, Синє, Брескул, Тереблянські озера, Несамовите… Є й болота: Трофанець, Чорні Багна, Заросляк, Чорний Мочар.

На окреме слово заслуговують полонини – «лисі» плоскогір´я Полонинського хребта, що колись утворилися при русі льодовика. Ще й досі збереглися задавнені «шрами» – котловини, байраки – на схилах.

Що там не кажи, а Карпати залишаються одним з найпопулярніших місць відпочинку українців. Гірські лижи чи сноуборд, піші турпоходи, лікування та оздоровлення, зелений та екстремальний туризм, катання на гринджолах, конях чи велосипедах, екскурсії до пам´яток старовини, прекрасні міста та неперевершена природа… Все це і більше дають Карпати змученим офісним бідолахам 12 місяців на рік. І якщо ви ще не були в Карпатах – завжди є шанс виправити цю прикрість. Гори чекають завжди.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться