SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Погода і солдати врятували “Тисовець”


2013-11-05 11:39:08 UTC

У всіх європейських країнах катастрофічна нестача снігу, через яку скасували вже не один престижний старт у представників зимових видів спорту. Під загрозою зриву опинився й Кубок України, нагороди якого біатлоністи традиційно розігрують наприкінці року на навчально-спортивній базі “Тисовець”.

 

Проте за декілька днів до початку змагань наймолодших учасників легкий шар снігу все ж укрив траси. А те, що недоробила матінка-природа, компенсували за допомогою лопат солдати. Щоправда, до приїзду лідерів збірної снігу випало вже достатньо.

Кубок України біатлоністи відкрили індивідуальними перегонами з чотирма вогневими рубежами на 15 км. Переможцем став найкращий український біатлоніст за підсумками минулого року Руслан Лисенко. Досвідчений чернігівець зробив лише один промах і трохи більше ніж на хвилину випередив срібного призера білоруського новачка нашої збірної Олексія Айдарова (два промахи). Серед жінок, попри дві стрілкові похибки, найкращий час в індивідуальних перегонах на 12,5 км показала молода тернопільська біатлоністка Людмила Писаренко. Олександра Самець – єдина львівська представниця стала восьмою. Чоловічий спринт виграв представник Сумщини Олександр Біланенко. Він єдиний із шістнадцяти учасників не зробив жодного промаху того дня і майже на півхвилини випередив найближчих суперників – Сергія Сєднєва зі Сум і Романа Приму з Чернігова. Останні, а також бронзовий призер індивідуальних перегонів Олег Бережний представлятимуть Україну на Всесвітній зимовій універсіаді, яка відбуватиметься з 17 по 27 січня в столиці останніх Олімпійських ігор Туріні. А от склад нашої жіночої студентської збірної остаточно визначать після останнього старту Кубка України 28 грудня. У спринті ж перемогу святкувала сумська біатлоністка Оксана Яковлева. Вона продемонструвала стовідсоткову влучність, як і Олександр Біланенко. Потрібно зазначити, що в змаганнях не брали участі наші лідери Оксана Хвостенко й Андрій Дериземля. Пробившись до числа п’ятнадцяти на кубкових етапах, вони забезпечили собі місце в основі збірної та змогли затриматися вдома. Валентина Семеренко, яка також виконала завдання тренерського штабу, була найкращою серед юніорок на Кубку України. Не виступали на карпатських трасах олімпійські медалістки Олена Петрова (Нагано-1998) і Лілія Єфремова (Турін-2006). Перша трішки прихворіла, а друга вирішила все ж таки відпочити цього сезону від біатлону. Новий рік усі українські біатлоністи зустрічатимуть в Австрії, а потім переїдуть до німецького Обергофа. Там

3 січня стартує четвертий етап Кубка світу.

У юніорських змаганнях чудово проявив себе представник Львівщини Віталій Кожушко. Учень Миколи Паніткіна й Олега Меркушина став третім в індивідуальних перегонах і спринті, чим практично забезпечив собі путівку на молодіжну першість світу, яка відбудеться наприкінці січня в Італії. Кількома днями раніше до юнацької збірної потрапив іще один вихованець Новояворівської ДЮСШ “Янтар” Віталій Кільчицький. Він виграв спринт на карпатських трасах і вдало виступав на етапах Кубка Європи в Австрії. Серед дівчат відзначилася першим місцем у мас-старті, а також другим у спринті й виборола квиток до Італії Юлія Беган, яка представляє львівський “Колос”. Василь Полига – наймолодший із “янтарівців” – боротиметься за право виступати в лютому на ІХ Зимовому європейському юнацькому олімпійському фестивалі в Іспанії.

Анна Савчик, Тисовець-Львів

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться