SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Сноуборд: види й стилі


2013-11-05 11:39:14 UTC

Сноубордінг – наймолодша дисципліна FIS (Міжнародної федерації лижного спорту). Цей вид спорту поєднав у собі елементи гірських лиж, скейтбордингу та серфінгу. Сьогодні система сноубордингу має вже власні види та стилі катання та змагань. Фристайл (freestyle, FS) та технічний фристайл, фрирайд (freeride, FR), allmountain – fullride, back country, extreme, карвінг (фрикарв, carving, freecarve, FC), alpine, racing, бордеркросс (boardercross, BX). 

Фристайл – це стрибки, акробатика, виконання трюків; катаються фристайлери не тільки снігом, але й долають будь-які перешкоди урбаністичного рельєфу: дахи, сходи тощо. Цей вид вимагає добрячої фізичної підготовки та хоробрості. До того ж, треба бути повсякчас готовим до травм та падінь (а це, знову ж таки, – до травм). Фристайл дозволяє практикувати на коротких схилах, що означає економію грошей на поїздках до гірських велетнів з довгими трасами. 

У спеціально збудованих сноуборд-парках молодь займається технічним фристайлом, де трюки виконуються на штучно створеному рельєфі (трампліни, хаф-пайп – halfpipe etc.). 

Фрирайд передбачає катання трасами та поза їхніми межами, будь-яким снігом. Фрирайдер – це свобода для сноубордиста, він може робити все, що захоче, та де захоче. Трюки чи їх відсутність, траса чи неїжджений схил – все це фрирайд. Але лавинний ризик зростає при катанні незнайомою місцевістю. 

Універсальний стиль аllmountain поєднує в собі елементи фристайла та фрирайда. Це таке собі катання підготовленими та «дикими» схилами з виконанням трюків. 

Для зовсім «схиблених» back country – ласкаво просимо. Підніматися пішки, ратраком або гелікоптером на непідготовлені вершини, а потім спускатися у «гордій самотності» – оце воно і є. Тільки треба пам´ятати, що там немає рятувальників (а не тільки гамору і натовпу). 

Еxtreme також спокушає – високі швидкості та безмежний простір (ну, що нам ці позначки на трасах?). 

Карвінг – це катання чіткою дугоподібною траекторією, без ковзання. Вимагає від райдера постійного контролю дошки. Екіпірування також має бути відповідним – жорстка дошка, взуття. Карвінг уважається досить складним стилем сноубордингу. 

Жорсткий та вузький борд, відповідні траси – це все alpine. 

Тренування та змагання на підготовлених трасах – racing. Сюди можна віднести слалом, швидкісний спуск. 

Бордеркросс відноситься до змагальних дисциплін. Він поєднує в собі усі види катання. Спортсмени разом починають спуск з гори, що обов´язково має круті звиви, трампліни, западини й піднесення. 

Взагалі, система змагань зараз складається з семи видів, які, в свою чергу, поділяються на два види. Це альпійські види: паралельний гігант та слалом, слалом-гігант, сноубордкрос; та види вільного стилю: хаф-пайп, біг-ейр, слоупстайл. 

Слоупстайл не так давно увійшов до офіційного переліку FIS, але вже має достатньо прихильників. Спуск схилом із різними штучними конструкціями, при цьому спортсмени самостійно обирають власну лінію проходження траси. 

Коротше кажучи, вибрати є з чого, було б бажання. Всім успіхів та сніжної погоди!

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться