SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Іпотерапія в Карпатах


2013-11-05 11:40:18 UTC

Закарпатський дитячий спеціалізованоий пульмонологічний санаторій «Малятко» виношує плани із створення міжнародного іпотерапевтичного центру. У транскордонному проекті планується участь української, словацької, угорської та румунської сторін. Наразі «Малятко» (с. Оноківці, під Ужгородом) успішно лікує, реабілітує та оздоровлює дітлахів із бронхо-легеневими проблемами. Влітку тут функціонує табір санаторного типу.

Як відзначає Закарпаття.online, тут нещодавно було проведено масштабну реконструкцію лікувально-діагностичного центру. До речі, на території санаторію колись були стайні, є ресурси для їхньої реконструкції, створення манежу. Про сутність методу лікування за допомоги коней розповіла головний лікар оздоровниці для дітлахів – Галина Мороз.

 – Метод лікування за допомогою верхової їзди відомий з античних часів, його радив ще Гіппократ. Підтверджено, що іпотерапія дає хороший ефект передусім для хворих на патологію опорно-рухового апарату, ДЦП, бронхо-легеневі, нервові та інші захворювання. Температура тіла коня на кілька градусів вища, ніж у людини. Іпотерапія унікальна тим, що напруження одних м’язів і розслаблення інших – одночасне. Під час верхової їзди працюють всі основні групи м’язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки дитина-вершник, рухаючись разом із конем, інстинктивно прагне зберегти рівновагу, аби не впасти, тим самим спонукаючи до активної роботи як здорові, так і уражені м’язи, хоч і не помічає цього. Додайте могутній позитивний психоемоційний заряд: контакт із цими благородними тваринами заспокоює, налаштовує на світле сприйняття світу, що особливо важливо в лікуванні аутизму, різних фобій і нервових розладів. Звісно, усе відбуватиметься під пильним наглядом лікарів, психологів і вихователів. Додам, що плануємо вносити свою лепту й у дослідження впливу коней на адаптацію, реабілітацію дітей, зміну стану їх фізичного і психологічного здоров’я.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться