SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилася фотовиставка «Блаженний Папа Іван Павло ІІ та Україна»


2013-11-05 11:40:16 UTC

У Єпархіальному музеї м. Трускавця 8 травня 2012 року відкрилася фотовиставка «Блаженний Папа Іван Павло ІІ та Україна», присвячена 11- річниці паломництва Вселенського Архиєрея до України (2001–2012). Виставка підготовлена та надана до експонування Інститутом історії Церкви Українського Католицького Університету. На восьми банерах працівники ІІЦ спробували узагальнити головні аспекти взаємин Римського Престолу в час понтифікату Івана Павла ІІ та УГКЦ як в Україні, так і на поселеннях.

Кожен банер є тематичним і через світлини, документи, уривки з промов та звернень Папи, а також коментарі українських духовних і світських осіб представляє контакти Римського Архиєрея з греко-католиками та українцями на загал. Автори виставки зосередили свою увагу на наступних темах: проблематиці взаємин Івана Павла ІІ і української діаспори від початку його понтифікату в 1978 р. (окремий банер присвячений патріархові Йосифові Сліпому у світлі його взаємин з Папою); також розкривається тематика святкування 1000-річчя Хрещення України-Руси (1988 р.) в Україні, тоді ще в умовах переслідування і гонінь зі сторони радянської влади, і на поселеннях; відзначення 400-ліття від укладення Берестейської унії (1996 р.); ролі й участі Папи у виході УГКЦ з «катакомб» та її відродженні в Україні (1987-1991 рр.). І нарешті найбільшу увагу творці банерів звернули на візит Святішого Отця в Україну (2001 р.) та українську «пам'ять» в пам’ятниках, книжках та спогадах про Блаженного.

Дана фотовиставка ілюструє взаємини між Іваном Павлом ІІ і Україною протягом його понтифікату (1978–2005). Він сприяв виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля і вимагав від радянського керівництва легалізації УГКЦ, і завжди висловлював підтримку переслідуваній церкві.

Як повідомив порталу «Світ лиж» директор Єпархіального музею Тарас Шафран, Побачити виставку, присвячену 11- річниці паломництва Вселенського Архиєрея до України, може кожен бажаючий до кінця червня цього року.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться