SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилася виставка вишиваних картин Світлани Сидоренко «Краплини душі»


2013-11-05 11:40:10 UTC

У Єпархіальному музеї в Трускавці 1 червня 2011 р. відкрилася персональна виставка вишиваних картин стрийської мисткині Світлани Сидоренко «Краплини душі». Роботи талановитої стрийської вишивальниці красиві та барвисті. Це і пейзажі, і портрети, і ікони.

Світлана Сидоренко народилася 14 червня 1963 року. Навчалася у Стрийській СШ № 6. Вперше мисткиня представила свої роботи в Стрию на творчій виставці мистецького об’єднання «Стрий-Ко» на початку 2010 р. У липні мала персональну виставку у Стрийському музеї Меморіального комплексу «Борцям за волю України», на якій експонувалося 80 вишитих робіт. У вересні стала Лауреатом першого всеукраїнського фестивалю творчості інвалідів «Неспокій серця».

Світлана вишиванням займається з дитинства. Першим її вчителем була бабуся. На початках вишивала без особливого захоплення. Лише приблизно 12 років тому вирішила зайнятися цим ремеслом серйозно.

Картини Світлана вишиває вовняними нитками, в основному – на панамі, лише декілька – на мішковині. З допомогою комп’ютера накладає на вибрану картинку спеціальну схемку, відтак задає розміри, кількість кольорів, відтінків. До роботи приступає тоді, коли інші хатні обов’язки вже виконані. Вона обов’язково мусить бути розслаблена, ніщо не має її відволікати та турбувати. Найбільше подобається вишивати обличчя людей. Ця робота є найскладнішою.

Вишиває Світлана 5 годин на добу, виключно для себе і те, що їй подобається. Хотіла б зробити свою виставку пересувною, тобто помандрувати з нею іншими населеними пунктами України.

Запрошуємо усіх небайдужих до мистецтва відвідати виставку вишивки, яка в Єпархіальному музеї триватиме до 25 липня цього року.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться