SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

«АртПоле» повертається на Прикарпаття


2013-11-05 11:40:09 UTC

Найбільший український open air фестиваль «АртПоле», який розпочався 8 років тому в Шешорах, повертається на Прикарпаття, повідомляє Правда.if.ua. Цього літа в липні він відбудеться в Унежі.

«АртПоле», об'єднавши зусилля з «Нашим форматом» та з клубами-колегами з Одеси, Тернополя та Франківська, зробить територію фестивалю насправді комфортною, зручною і придатною для всіх тих різнопланових майстерень, виступів, які передбачаються. Фестиваль триватиме 5 днів.

Як відзначають організатори, «АртПоле» – це не демонстраційна акція (є сцена, публіка, прибуток, що дозволяє привезти наступного року ще зірковіших зірок, і так далі, і так далі), це не фестиваль для задоволення власних амбіцій і організаторської спроможності, не такий собі черговий ярмарок марнославства. У нас в країні є надзвичайно талановиті люди, які (як і всі талановиті) мають багато сумнівів, втрачають бажання працювати й творити. І з року в рік спостерігаємо ту прекрасну, творчу, таку радикальну й водночас таку зворушливу аудиторію, що відвідує наш фестиваль і події протягом року, що шукає нового. Отже, «АртПоле» – це платформа для створення нових, цікавих, справжніх, конкурентноспроможних українських і міжнародних проектів. Тут можна побачитися, познайомитися, поспілкуватися, щоб зрозуміти один одного.

І у нас є багато прикладів. Зараз «Зіра» з Одеси прекрасно співпрацює з «Бадьян СС», що підштовхує до роботи і одну, і другу сторону. «Порт Моне» встигли попрацювати з різними українськими відеоартистами, й ці спільні роботи вийшли за межі нашої країни. За ленд-арт-програмою фестивалю спостерігають європейські симпозіуми. А нещодавно до нас звернувся мексиканський фестиваль – хоче запросити наших художників до себе. Цього року його представники будуть в Унежі. До речі, щоб створити об'єкти і підготувати майстерні, потрібен ще тиждень. Так що заїзд художників і майстрів планується на 6 липня, тобто ще за тиждень. Це надзвичайно ризиковано й важко організаційно, але в той же час єдиноможливо для нас концептуально. Просто збирати стадіони нам не цікаво.

Ми кожного місяця проводимо тури різних цікавих музичних колективів Україною – від Івано-Франківська до Сімферополя. Наступний такий колектив – це етно-джазове тріо з Кракова «Hlopci Contra Basya», дуже своєрідна, ніжна й сильна музика. 23 березня, до речі, у Франківську, в «Мармуляді». Потім буде ще кілька музичних турів, наразі – переговори щодо травня й червня. Окрім того, з 1 до 10 травня влаштовуємо «волонтерку» – виїзд всіх зацікавлених і здатних попрацювати з задоволенням на Уніж. Вже зрозуміло, де і які зони треба привести до ладу. Отже, можна приїхати й допомогти білити, чистити, малювати, познайомитися й підготуватися до фестивалю.

Вже досягнуті домовленості з «Wild Marmalade» (Австралія), «Besh'o'Drom» (Угорщина), «Village Kollektiv» (Польща), «Feloche» (Франція), буде ще, напевне, хтось з Чехії – є кілька варіантів. З Росії і Білорусі (теж складний вибір, багато цікавого), ще британці «Polar Bear» – це стосовно основної сцени. Буде ще автентична програма – з 11.00 до 14.00 щодня, на якій будуть представлені три регіони – Карпати, Центральна Україна і Крим. Гуцули, багатоголосся центральноукраїньке, бабусі з полтавської області, та наше нове неймовірне відкриття – чінгіне – кримські цигани, прекрасні музиканти! Їх лишилося зовсім небагато після депортацій та іншого, але вони мають такий специфічний репертуар і грають дуже енергійно й захоплено, вони – зі Старого Сімферополя. На фестивалях ніколи не грали – «тільки на весіллях, похоронах і святах обрізання».

А ще – нічна dj та експериментальна акустична сцена і купа нових майстерень. Ярема Стецик, який декілька років представляв «Хор глухонімих», скажімо, готує цього року не хор, а інструментальну програму. Ну і, звичайно, «Перкалаба» і «Дахабраха» – здається, це ті гурти, що, як і фестиваль, протягом всіх цих років постійно змінювалися, експериментували, шукали нові форми, не зраджуючи собі й основному сенсу. Тому за ними ніколи не нудно спостерігати. І ми з радістю запросимо їх знову. Тому що нам самим цікаво, що вони запропонують цього разу. Можливо, до нас цього року приїде театр «ДАХ», щоб, як кілька років тому, поставити нову виставу саме тут. А що викине «Перкалаба», навіть важко уявити. Але, напевне, це буде щось насправді кайфове.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться