SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Безпека гірськолижних курортів Франківщини – під пильним наглядом рятувальників МНС


2013-11-05 11:40:03 UTC

Незабаром карпатські схили вкриє перший сніг – розпочнеться новий сезон масового зимового відпочинку у горах. Доки любителі катання на лижах та сноубордах підбирають собі відповідне спорядження та планують майбутні поїздки, власники гірськолижних курортів посилено готуються до прийому туристів. Їх цього року очікують багато, адже зимовий відпочинок у горах стає дедалі популярнішим. Посилену увагу, стверджують рятувальники, слід звернути на безпеку відпочивальників. Особливо це стосується тих курортів, де функціонують канатно-крісельні та бугельні витяги.

На території Івано-Франківщини налічується 18 підвісних пасажирських канатно-крісельних доріг та 22 бугельні витяги, нагадує Правда.if.ua. Напередодні масового зимового відпочинку людей у горах усі вони підлягають плановим перевіркам фахівців Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Головного управління МНС в області. Така пильність до витягів з боку працівників МНС та інших відповідних служб пояснюється тим, що це – об’єкти підвищеного ризику. Найменша несправність такого витягу, халатність чи недостатня кваліфікованість його обслуговуючого персоналу можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Планова перевірка підвісних пасажирських канатно-крісельних доріг на території готельно-туристичного комплексу « Буковель» засвідчила, що вони знаходяться у задовільному технічному стані, вимоги безпеки під час їх експлуатації дотримуються. Більшість з витягів тут нові. На сьогоднішній день уже практично завершено увесь об’єм технічних оглядів, регламентних робіт, які проводить ремонтно-механічна служба готельно-туристичного комплексу «Буковель».

Поряд з тим фахівцями МНС вказано на необхідність інформувати відпочиваючих про їхні конкретні дії у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Потребують також оновлення запаси медикаментів у аптечках безпосередньо в операторній витягу, необхідно доопрацювати номенклатуру матеріального резерву на випадок виникнення надзвичайної ситуації. Фахівцем Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Головного управління МНС в області було також перевірено аварійно-рятувальну службу ТзОВ «Парктур», котра забезпечує безпеку відпочивальників ГТК «Буковель». Основне завдання працівників служби – допомога тим, хто травмувався на гірськолижних схилах під час катання на лижах та сноубордах. Однак, за необхідності, ця служба має бути готова й до того, щоб у випадку виникнення надзвичайної ситуації евакуювати людей з підвісної канатної дороги у безпечне місце та надати допомогу потерпілим. Як показала перевірка, працівники аварійно-рятувальної служби туркомплексу «Буковель» готові до дій за призначенням. За результатами перевірки начальнику аварійно-рятувальної служби ТзОВ «Парктур» Ігору Купцю було вручено відповідний акт. Наразі в області за невиконання приписів до адмінвідповідальності притягнено двох осіб.

Щороку напередодні відкриття сезону зимового масового відпочинку у горах на території гірськолижного туристичного курорту «Буковель» проходять відповідні навчання, в ході яких відпрацьовуються спільні дії рятувальників Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону та аварійно-рятувальної служби об’єкту у випадку виникнення надзвичайної ситуації на канатно-крісельних дорогах. На цих навчаннях відпрацьовується ситуація, коли несподівано зупиняється витяг, а в кріслах на висоті понад 10 метрів сидять люди, яких потрібно якнайшвидше евакуювати. Рятувальник за допомогою спеціального блока-ролика по тросу наближається до «постраждалого», організовує самостраховку, одягає на людину, котру необхідно евакуювати, спеціальну «косинку» та за допомогою рятувальної мотузки спускає потерпілого додолу. Все необхідно робити швидко і вправно, проте спокійно, адже зайвий поспіх у цій ситуації може лише зашкодити. Спільні навчання рятувальників Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону та аварійно-рятувальної служби ГТК «Буковель» засвідчили, що служби готові до дій за призначенням, тож за необхідності відпочивальники отримають вчасну та кваліфіковану допомогу.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться