SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У закарпатському санаторії впровадили унікальний метод лікування – іпотерапію


2013-11-05 11:40:01 UTC

Європа рухається в Україну, але повільно. В одному із санаторіїв вже 10 років впроваджують унікальну методику лікування – іпотерапію. Розповідає Закарпаття.online.

Це терапевтична верхова їзда, що спрямована на реабілітацію людей фізично або розумово неповносправних. Така методика дуже популярна на заході та в нас поширюється повільно. У закарпатському санаторії вона успішно прижилася, та починати рухатися за його межі не поспішає.

Ульяна Ковач, іпотерапевт: «Процес іпотерапії — це взаємодія коня і пацієнта. Тут дитина почуває себе більш впевнено. Вона відчуває себе володарем на коні. Відчуває, що вона може щось зробити сама. Це є такий психологічний ефект».

Фахівці кажуть – кінь дарує пацієнтові свою позитивну енергетику. Тобто стає з людиною одним цілим. А перед тим, як його допускають до пацієнта, тварина проходить дворічне навчання та державну атестацію.

В Україні є тільки один санаторій, де впроваджена система іпотерапії. В стайні цього санаторію є 85 коней. Інструктори займаються з хворими щоденно. Вік пацієнтів тут різноманітний – від пяти до девяноста років.

Любов Кравчук, мама пацієнта Юрія: «В комплексному лікуванні нашої проблеми, бо в нашої дитини дитячий церебральний параліч, ми бачимо дуже хороші результати. Після контакту з конем йому стає легше, більше розслабляються м`язи, він більш активний, він дуже полюбив коней. Дуже йому допомагає».

Лікарі наголошують – не кожен кінь здатен допомогти. Вважають, що найліпше для такої терапії підходить гуцульська порода коней, вони нижчі від звичайних верхових. Та й вік тварини має бути не менший, аніж шість років. Останнім часом популярність такого лікування стрімко росте.

Мирослав Головач, ініціатор впровадження іпотерапії: «Популярність зростає з кожним роком, бо самі пацієнти переконуються, що метод надзвичайно ефективний при ряді захворювань. Як і відпочинковий, і лікувальний метод зокрема».

Наразі керівництво санаторію веде переговори щодо впровадження своєї методики лікування в інших санаторіях країни, відзначає «Новий канал». Вже зацікавилися лікарі зі Львова, Запоріжжя та Херсона.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться