SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Незабутні миті BEREG FEST`у 2010


2013-11-05 11:39:58 UTC

Цими вихідними у закарпатському містечку Берегово пройшов настаріший фестиваль краю BEREG FEST 2010, доповідає Мукачево.net.

Фестиваль був заснований ще у далекому 1963 році тодішнім керівником Берегівщини Миколою Семенюком і мав назву «Дружба без кордонів». Його проводили у рамках днів добросусідства між Україною та близькою культурно Угорщиною.

Цьогоріч фестиваль отримав нове дихання, а заразом і нову назву – BEREG FEST, концепцію, символіку, талісман та програму. «Дружба без кордонів» повернулася до своїх коренів, глибинних традицій, зв’язку поколінь. Передати це організатори спробували за допомогою 12 символів – Вогонь, Ідол, Вершник, Хрест, Землероб, Замок, Лицар, Виноградний паросток, Сонце, Виноградне гроно, Амфора, Танцівниця. Кожен з них має власну легенду та розповідає про певний період з історії Берегівщини.

Разом з двома глашатаями з сурмами, вони утворюють емблему фестивалю. Один з глашатаїв – українець, інший – угорець. На емблемі вони сидять на одному березі та за давньою традицією скликають усіх на свято врожаю, які в угорських селах досі називають сюрет-бали. Звідси й ідея BEREG FEST: відкриті двері для усіх, хто цінує справжню дружбу та культуру рідного краю.

Та найдотепнішим видається вибір талісмана свята. Цю місію доручили чіго-біго. Що це таке запитаєте Ви? Так називають на Берегівщині та й багато де в усьому Закарпатті равлика, мушлю. Про цю істоту у краї навіть є пісня – ремікс на відому диско-мелодію: «Чіго-біго. Май шіковно! Май шіковно!» Організатори вивідали, що всі мушлі равликів закручуються по спіралі зліва на право і лише одна на мільйон має зворотню будову. Так само й BEREG FEST – він такий один…

Тепер про саме дійство. Готувалися до нього більше двох місяців. У місті навіть почали ширитися чутки, мовляв, Берегово збирається «вибити» зі списку міст, які прийматимуть ЄВРО-2012, Львів чи Харків. До неділі, 26 вересня усе було готове на всі 100% – купа майданчиків зі спеціальним м’якеньким покриттям для футболу, баскетболу, волейболу, великого тенісу, фонтан. На фестивалі у дві зміни працювала команда стюардів, щоб ніхто нікуди не спізнився, не заблукав.

Від самого ранку неділі на місцевому стадіоні розбили намети для торгівлі, де цілий день було гамірно та весело. Кожен охочий міг поласувати закарпатським винцем, шашликом, прикупити закарпатські вироби з дерева.

Ближче до обіду свято набрало обертів. Юнаки визначили володаря Кубка «BEREG FEST Open», а молоді цнотливі дівчата за давньою традицією віджали перший врожай винограду. Трошки згодом відбувся аукціон, на якому були продані картини місцевих художників. Зібрані кошти, а це більше 30 тисяч гривень, підуть на подарунки для трьох дитячих будинків області.

Ввечері ж на гостей чекав приємний сюрприз: насичена шоу-програма за участі Братів Борисенків, гурту Рокаш, танцювального колективу «БЛІЦ» та спеціального гостя свята – гурту Скрябін на чолі з епатажним Андрієм Кузьменком. Підсумував свято дружби грандіозний феєрверк з 28 залпів.

Загалом, на BEREG FEST 2010 було випито близько 3 000 л пива, приготовано та з успіхом поглинуто 400 л закарпатського бограча та підсмажено 500 кг шашлику. Діти ж спромоглися з’їсти лише 6 ящиків морозива.

Іншими словами, свято вдалося. Навіть попри тимчасові примхи погоди у вигляді дощу.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться