SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

У Верховині пройшов фестиваль троїстих музик


2013-11-05 11:39:57 UTC

21 вересня в селищі Верховина на Співочому полі пройшов ІІІ Регіональний фестиваль гуцульських троїстих музик ім. Могура.

«Музикант від Бога», «Король гуцульської музики», «Гуцульський Паганіні». Так у Верховинщині називають місцевого скрипаля Василя Грималюка-Моґура, відзначає Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина». Визначний кінорежисер Сергій Параджанов в 1964 році запрошував Моґура з капелою на озвучення фільму «Тіні забутих предків», а трохи пініше Василь Грималюк зайняв 1 місце в Москві на музичному конгресі і став його лауреатом. Вже втретє, щоб пошанувати пам'ять музиканта-самоука у горах проводять фестиваль моґуревої музики. А ще горяни називають таке музичне свято фестивалем троїстих музик.

Місцеві та запрошені творчі колективи представили свої виступи, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА. Серед гостей фестивалю були фольклорно-музичний гурт «Рушничок» Надвірнянського району, «Троїста музика» з Путильщини, ансамбль троїстих музик «Серпанок» Коломийського району, оркестр народних інструментів із с. Космач, що на Косівщині. Аншлагом дня став виступ 12-ти солістів-інструменталістів з різних регіонів та 10-ти ансамблів троїстих музик Верховинського району, а також – новостворених ансамблів трембітарів та сопілкарів.

Конкурс оцінювало журі у складі заслужених працівників культури України Романа Кумлика та Дмитра Біланюка, директора обласного навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Василя Олексюка.

Під час фестивалю працювали творчі майстерні та виставки-продажі продукції майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Найширше були представлені вироби з дерева, кераміки, каменю, гуцульської вишивки.

Закінчився фестивальний день оголошенням переможців у різних номінаціях та їх нагородженням. Головний приз – скрипку – виграли гурт троїстих музик «Бай» з присілку Плай Верховинського району та соліст-інструменталіст Микола Шатрук.

Довідка Інтернет-видання «Сіті»

Організаторами фестивалю виступили: відділ культури і мистецтв Верховинської РДА, товариство «Гуцульщина», філія «Гуцульщина» ННДІ українознавства МОН України.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться