SkiWorld.org.ua

активный отдых в Карпатах и горнолыжных курортах Украины и Европы

Сьогодні на Закарпатті відбувається фестиваль «Дзвінкі перлини Верховини»


2013-11-05 11:39:51 UTC

Фестиваль «Дзвінкі перлини Верховини» започаткований 2008 року і проводиться у гірському селищі Воловець (Закарпатська область), повідомляють «Закарпатські новини. ClipNews». Мета фестивалю – виявлення талановитих виконавців народної інструментальної та вокальної музики, успадкування і популяризація традиційної манери виконання, збереження самобутньої народної культури, звичаїв, традицій, обрядів, автентичного музичного мистецтва, популяризації народної музики, пісні, танцю, творів декоративно-прикладного мистецтва, а також зміцнення творчих зв’язків між колективами.

Карпатський регіон справедливо вважають царством коломийок. І зовсім невипадково. Адже вона, як жоден інший пісенний жанр розмаїта. Без жодного перебільшення, коломийка могла б бути своєрідним символом Карпатської землі, його розпізнавальним знаком на мапі світу. Спів, танець, музика, що характерні для коломийки, є вираженням духу народу, його колективних прагнень та емоцій. Об’єднуюча сила музики і співу збирає гуманістичні прагнення окремих людей в єдиний порив, музика відкриває кожного в усіх і всіх у кожному, рятує від самотності, допомагаючи знайти спільників та однодумців. У коломийках найдорожче – рідний край, доля народу, його героїчні сини і дочки, матір, близькі і друзі, стежки дитинства і юності, а також перше кохання і перше розчарування, отже біль, тривога. У коломийках відчутне ніжне і чуле серце, вразливе на красу, зігріте любов’ю до світу. Коломийка, як і народна творчість, – невмируща, бо в ній закладена сила, яку важко розгадати й описати. Коломийка – духовний супровід багатьох поколінь і нинішнього також.

На фестивалі передбачається проведення виставки-ярмарку, на якій представлені всі види робіт декоративно–прикладного мистецтва не тільки району але й області. Під час проведення фестивалю буде діяти туристична виставка, на якій представлені презентаційні матеріалів про туристично-рекреаційний та інвестиційний потенціал Воловеччини. Тут відбудеться виставка-презентація населених пунктів району, на якій будуть показані твори декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва, експозиції квітів, пригощання верховинськими стравами, виставка мисливських трофеїв, ярмарок дарів лісу. Відбудеться конкурс на найсмачнішу старовинну Верховинську страву. Розпочнеться фестиваль з урочистої ходи святкової колони фольклорних колективів, троїстих музик з сіл Воловеччини та учасників свята з районів області від районного будинку культури до головної сцени по центральній вулиці.

Чтобы оставить отзыв, вам необходимо зарегистрироваться